Ajankohtaista

Aukiolorajoitukset poistuvat Virossa Uudeksi Vuodeksi – ravintolat voivat olla auki läpi yön

Virossa otetaan vuodenvaihde vastaan kevennetyin rajoituksin. Tällä hetkellä voimassa oleva määräys sulkea ravintolat, yökerhot ja baarit klo 23.00 poistuu kahdeksi päiväksi 31.12.2021-2.1.2022.

Ravintoloiden, yökerhojen ja baarien tarjonnasta pääsee nauttimaan esittämällä todistuksen täydestä rokotussarjasta. Negatiivinen koronatesti ei oikeuta sisäänpääsyyn.

Suomesta Viroon maahantulon edellytyksenä on niin ikään todistus täydestä rokostussarjasta tai negatiivinen koronatestitulos. Visit Estonian sivuilta löydät ajankohtaista tietoa muista voimassaolevista rajoituksista.

Tallinnan kaupunki järjestää aattona puolen yön aikaan ilotulituksen, jota voi parhaiten ihailla Reidi tiellä tai Russalka patsaan lähettyvillä rannassa. 

Lähde: ERR

Artikkelin kuva: The Indian blog

Hi, I’m Parasta Tallinnassa

Tilaa Lonkerot ja muut juomat nopeasti ja edullisesti Virosta!

X